Uygulama Alanları

Asansör Kuyusu İzolasyonu

Kentleşmenin giderek arttığı ülkemizde asansörler, yüksek katlı binaların olmazsa olmaz birimlerinin başında gelir. Asansör yüksek katlı binaların sık kullanılan ulaşım aracıdır. Asansörlerin kullanımın sağlıklı olması mekanik güvenliği kadar binanın temel tabanında bulunan asansör kuyusunun iyi yalıtılmış olması da önemlidir.

Asansör kuyusu ayrıca bina projelerinin de en hassas su izolasyon gereksinimi olan bölgedir. Asansör binaların radye temellerinin de altında kaldığı için toprak altı sularının çok kolay baskınına uğramaktadır. Bu nedenle bina inşaa edilirken başta temel izolasyonu kadar asansör boşluklarının su izolasyonu bilinçli olarak yapılması gerekmektedir.

Proje ve yapım aşamasında binaların asansör çukurlarının iyi izolasyonu sağlanmaması ilerleyen yıllarda ciddi problemler oluşturmaktadır.  Ancak bu sorununda günümüzde çözümleri kimyacılar tarafından bulunmuştur. Bu yönteme “Negatif  İzolasyon” sistemi geliştirilmiştir.

Firmamız, “Negatif İzolasyon” konusunda yılların tecrübesinin yanında eğitimli personeli ile Poliüretean Enjeksiyon, Kristalize ve Polyurea kaplama teknolojileri ile sorunları çözmektedir.

Bizimle iletişime geçerek ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Scroll to Top